دانلود آواچۀ شمارۀ ۹۷ ویراستاران»: ۱ مگابایت، ۲ دقیقه

متن فایل صوتی

برای آوردن سال تولد و مرگ هم از پرانتز استفاده می‌کنیم. مثال: از شعرای دیگر این دوران، ادیب نیشابوری (سال تولد و مرگ) است. تولد را اول می‌نویسیم و فوت را دوم. برعکس ننویسید. از راست به چپ می‌نویسیم. اگر قبل از میلاد باشد، اول عدد بیشتر را می‌نویسیم؛ چون تولدش دورتر است. برای بیان پرسش یا عاطفه برای یکی از واژه‌ها یا اصطلاح‌های میانۀ جمله هم از پرانتز استفاده می‌کنیم. مثلاً واژه‌ای وسط جمله آمده و ما یا تردید داریم یا می‌خواهیم مسخره‌اش کنیم یا می‌خواهیم با آن واژه شوخی کنیم، از این علامت‌ها داخل پرانتز استفاده می‌کنیم. مثال: جمعیت این آبادی هزارودویست‌وپنجاه نفر (؟) است. این علامت سؤال داخل پرانتز یعنی این عدد مشکوک است و باید بررسی بیشتری شود. مثال دیگر: احساس کاذب خودتوهین‌شونده‌پنداری (!). این علامت عاطفه یعنی دارم شوخی می‌کنم و حواسم هست دارم چه کار می‌کنم. ارجاع درون‌متنی را هم داخل پرانتز می‌آوریم. اینکه ارجاع درون‌متنی چیست و چگونه به‌کار می‌رود و کجا می‌آید بعداً درباره‌اش صحبت می‌کنیم.

+ ویراستاران»

آواچه - ۹۸ (بشر عقب است)

آواچه - ۹۷ (پرانتز برای سال تولد و مرگ، و برای پرسش و عاطفۀ میانۀ جمله، و برای ارجاع درون‌متنی)

آواچه - ۹۶ (پرانتز برای مترادف و نه برای عبارت توضیحی یا قیدی)

پرانتز ,تولد ,می‌کنیم ,هم ,داخل ,ارجاع ,داخل پرانتز ,تولد و ,سال تولد ,پرانتز استفاده ,استفاده می‌کنیم ,پرانتز استفاده می‌کنیم

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه تجهیزات توزین و تجهیزات آشپزخانه صنعتی آل اسکیل clinic-azimi گروه صنایع چوب پیرانشهر پایگاه تحقیقاتی وصایت مقالات فناوری دانلود کتاب آموزش بوکس به زبان فارسی کتابخانه امام خمینی یزد انگیزان آساتیم - بهترین های دنیای گیم، سینما و سرگرمی فایل های از سر تا سر وب